Hyppää sisältöön

Perusturvalautakunta

Perusturvalautakunnan tehtävänä on luoda edellytyksiä kuntalaisten itsenäiselle selviytymiselle ja kotona asumiselle.

Perusturvalautakunta vastaa myös sellaisten palvelujen järjestämisestä, jotka edistävät terveyttä ja elämässä pärjäämistä ja ennaltaehkäisevät sairauksia sekä liittyvät tutkimukseen ja hoitoon sekä arjen tukeen.

Perusturvalautakunnassa on 15 jäsentä.

Perusturvalautakunta 2017-2021

    • Puheenjohtaja Pertti Juutinen
    • I varapuheenjohtaja Hannu Ervasti
    • II varapuheenjohtaja Veli Määttä
    JäsenSähköpostiPuhelin
    Juutinen Perttipertti.juutinen@kuusamo.fi044 045 8871
    Ervasti Hannuhannu.ervasti@kuusamo.fi040 773 1397
    Määttä Veliveli.maatta@kuusamo.fi0400 203 921
    Palosaari Helena helena.palosaari@kuusamo.fi
    Leinonen Heli heli.leinonen@kuusamo.fi044 074 9941
    Teeriniemi Irma irma.teeriniemi@kuusamo.fi044 034 1524
    Pitkänen Liisa liisa.pitkanen@kuusamo.fi040 839 6183
    Karjalainen Merjamerja.karjalainen@kuusamo.fi040 594 1329
    Suoraniemi Minnaminna.suoraniemi@kuusamo.fi
    Ronkainen Reijo reijo.ronkainen@kuusamo.fi0400 778 454
    Heikkala Jari jari.heikkala@kuusamo.fi
    Voutilainen Jaana jaana.voutilainen@kuusamo.fi
    Käsmä Vuokko vuokko.kasma@kuusamo.fi040 525 6230
    Kyyhkynen Penttipentti.kyyhkynen@kuusamo.fi
    Hemmilä Rauno rauno.hemmila@kuusamo.fi
    Varajäsenet
    Kantola Lauralaura_kantola@hotmail.com044 030 2555
    Poussu Markomarko.poussu@lapit.fi040 541 5866
    Lehtoaho Anttiansale@luukku.com040 580 1876
    Kurtti Sepposeppokurtti60@gmail.com040 720 4587
    Tornberg Helenahenna.tornberg@gmail.com040 709 3491
    Kemppainen Arjaarja51.kemppainen@gmail.com045 610 9185
    Kuusela Sulosulo.kuusela@gmail.com0400 688 492
    Takkula Lauralaura.takkula@sok.fi040 751 9406
    Linjakumpu Marja-Leenamarja-leena.linjakumpu@hotmail.com0400 329 993
    Poussu Raimopoussu.raimo@gmail.com040 537 7890
    Määttä Heikkiheikki.maatta@polkky.fi0400 323 952
    Marin-Airisniemi Elinaemarin22@gmail.com040 720 8432
    Tuukkanen Katikati.tuukkanen@kuusamo.fi050 490 3374
    Polojärvi Tarmotarmo.polojarvi@gmail.com040 5409741
    Päivi Käkeläpaivie.kakela@kuusamo.fi045 1319080