You are here

Kuusamo NYT

Event date: 
Mon 20.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 21.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 22.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Thu 23.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Fri 24.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Mon 27.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 28.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 29.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Thu 30.4.2020 klo 9:00 – 14:30
Mon 4.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 5.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 6.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Thu 7.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Fri 8.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Mon 11.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 12.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 13.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Thu 14.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Fri 15.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Mon 18.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 19.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 20.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Fri 22.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Mon 25.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Tue 26.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Wed 27.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Thu 28.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Fri 29.5.2020 klo 9:00 – 14:30
Place: 
Kuusamo NYT
Age limit: 
S
Event organizer info: 
Title: 
Kuusamon kaupungin kulttuuritoimi ja Ksakki ry

Aamujumppaa, konsertteja ja muuta ajankohtaista

Kuusamo NYT –kanava tarjoaa tietoa ja viihdettä: aamujumppaa, konsertteja, taidenäyttelyitä ja ajankohtaisia kuulumisia. Kanava lähettää liveohjelmaa arkisin maanantaista perjantaihin kello 9 ja klo 14.30. Iltapäivisin on kulttuurituokio, jossa kuullaan muun muassa musiikkia ja luetaan ääneen ajankohtaisia kirjoja. Suorat lähetykset ovat katsottavissa tallenteina myös myöhemmin.

Kuusamo NYT tuottaa säännöllisesti, viitenä arkipäivänä viikossa sekä live- että nauhoitettua materiaalia. Kuusamo NYT haluaa lisätä yhteisöllisyyttä, luoda turvallisuutta, viihdyttää kotona olevia ja jakaa tietoa tästä tilanteesta ajatuksella, että kukaan meistä ei ole yksin. Kanavan kohderyhmänä ovat +75-vuotiaat kuntalaiset, mutta kaikki ovat tervetulleita kuulemaan ja katsomaan.

Kuusamo NYT julkaistaan YouTube-palvelussa Kuusamon kaupungin kanavalla. Katso tästä: Kuusamo NYT

Kuusamo NYT -tuotantotiimissä ovat mukana Kuusamon kaupunki ja KSAKKI ry sekä valtavasti intoa!